Zrównoważony rozwój: Niezawodna obróbka strumieniowa zużytych części przekładni maj 2022 r. maj 2022

Oczyszczarka strumieniowa AGTOS z przenośnikiem podwieszanym jest stosowana u klienta w Austrii do regeneracji przekładni i przekładni przeciwbieżnych, rozruszników itp. Celem jest oczyszczenie i przywrócenie pierwotnego wyglądu powierzchni. Celem obróbki strumieniowej jest oczyszczenie i przywrócenie oryginalnego wykończenia powierzchni.

W fazie projektu przetestowano wydajność tego typu maszyny w zakładzie AGTOS w Emsdetten. Dostępne są tam różne śrutownice do testów wydajności. Zdobyta w ten sposób wiedza została włączona do projektu w ścisłej współpracy z klientem. Dlatego stosuje się ścierniwo aluminiowe, które delikatnie traktuje powierzchnie.

Dwie wysokowydajne turbiny AGTOS typu 3.6 do ścierniwa aluminiowego w połączeniu z automatyczną regulacją ilości ścierniwa i regulacją prędkości obrotowej przyspieszają ścierniwo i rzucają je na obrabiane powierzchnie. Następnie jest ona oczyszczana i recyrkulowana, co daje w efekcie ekonomiczny proces. Powstały pył jest sedymentowany przez system odpylania na mokro.

Maszyna wyposażona jest również w stację podnoszenia-opuszczania dla wygodnego załadunku i rozładunku. Emisja hałasu związana z procesem jest tłumiona przez obudowę dźwiękową w taki sposób, że wszystkie specyfikacje są spełnione.

Śrutownia wspiera naszego klienta w poruszaniu kwestii zrównoważonego rozwoju. Na przykład, uszkodzone skrzynie biegów mogą być zastąpione jednostką regenerowaną. Każdy stary egzemplarz jest dokładnie czyszczony i rozbierany na poszczególne części. Już w trakcie demontażu części są one poddawane oględzinom i pomiarom. Następnie podejmuje się decyzję, które części można naprawić, a które elementy zostaną wymienione.

W zasadzie wymienia się wszystkie łożyska, uszczelki i uszczelnienia olejowe. Podczas całego procesu regeneracji, jednostki podlegają ścisłym kontrolom jakości. Dlatego też można udzielić gwarancji na 12 miesięcy.

 

Kredyty fotograficzne: ©AGTOS i ©Service Technologies GmbH & Co OG

zurück zur Übersicht