Urządzeniach do obróbki strumieniowej

Przebieg procesu obróbki

W przypadku urządzenia załadowczego elementy przeznaczone do obróbki są wprowadzane do oczyszczarki strumieniowej w zbiornikach, na paletach lub wrzucane bezpośrednio za pomocą tzw. kubełkowego urządzenia załadowczego. Elementy ześlizgują się przez otwarte drzwi urządzenia załadowczego na obracającą się do przodu taśmę gąsienicową.

Następnie urządzenie załadowcze wraca do pozycji wyjściowej. Gdy drzwi zamkną się automatycznie i zostaną zabezpieczone przed otwarciem, rozpoczyna się proces obróbki strumieniowej. Po upływie ustawionego czasu obróbki drzwi otwierają się samoczynnie i gotowy wsad jest stopniowo usuwany przez rynnę wibracyjną lub bezpośrednio do zbiorników dostarczonych przez Klienta.

Ścierniwo krąży w układzie zamkniętym, który zapewnia również jego czyszczenie. Oczyszczone ścierniwo dostaje się z zasobnika przez urządzenie dozujące do turbin o wysokiej wydajności.

Aby zapewnić bezpyłową pracę urządzenia do obróbki strumieniowej, wentylator wytwarza wymagane podciśnienie. Zasysane powietrze oczyszczane jest za pomocą urządzenia filtrującego.

 

Możliwe zastosowania

Zasada taśmy nieckowej przez dziesiątki lat zdobyła sobie popularność najbardziej efektywnego procesu obróbki strumieniowej w przypadku zendrowania, odrdzewiania i usuwania zadziorów z elementów produkcji masowej nadających się do transportowania przy użyciu taśmy nieckowej. Elementy do obróbki strumieniowej są obracane przez poruszającą się ciągłą, gumową taśmę nieckową i wystawiane przez cały czas obróbki na działanie strumienia ścierniwa z wirnika. Za ostrożne obracanie obrabianych elementów odpowiedzialna jest gumowa taśma nieckowa. Dzięki przestrzeganiu niewielkich wymiarów szczelin w urządzeniu mogą być poddawane obróbce również bardzo małe elementy.

Napełnianie i opróżnianie maszyny może odbywać się na różne sposoby: w trybie automatycznym napełnianie i opróżnianie odbywa się za pomocą urządzenia załadowczego i rynny odprowadzającej; w trybie półautomatycznym urządzenie może być napełniane ręcznie lub za pomocą dźwigu, a opróżnianie może odbywać się bezpośrednio do zbiorników dostarczonych przez Klienta. Zasada taśmy nieckowej przez dziesiątki lat zdobyła sobie popularność najbardziej efektywnego procesu obróbki strumieniowej w przypadku zendrowania, odrdzewiania i usuwania zadziorów z elementów produkcji masowej nadających się do transportowania przy użyciu taśmy nieckowej. Elementy do obróbki strumieniowej są obracane przez poruszającą się ciągłą, gumową taśmę nieckową i wystawiane przez cały czas obróbki na działanie strumienia ścierniwa z wirnika. Za ostrożne obracanie obrabianych elementów odpowiedzialna jest gumowa taśma nieckowa. Dzięki przestrzeganiu niewielkich wymiarów szczelin w urządzeniu mogą być poddawane obróbce również bardzo małe elementy.

Napełnianie i opróżnianie maszyny może odbywać się na różne sposoby: w trybie automatycznym napełnianie i opróżnianie odbywa się za pomocą urządzenia załadowczego i rynny odprowadzającej; w trybie półautomatycznym urządzenie może być napełniane ręcznie lub za pomocą dźwigu, a opróżnianie może odbywać się bezpośrednio do zbiorników dostarczonych przez Klienta.

 

Linia produktów firmy AGTOS

Nasza linia standardowych urządzeń do obróbki strumieniowej z taśmą gąsienicową (MR) obejmuje urządzenia o pojemności od 180 litrów do 1550 litrów.

Przy wyborze maszyny należy kierować się objętością i wagą wsadu do obróbki strumieniowej. W następnej kolejności należy wziąć pod uwagę parametry elementów do obróbki takie jak igeometria, materiał oraz temperatura.

Jeżeli postawionego zadania nie da się rozwiązać za pomocą standardowego urządzenia, oferujemy wariant maszyny dostosowany do potrzeb Klienta.

Wszelkie bardziej szczegółowe pytania prosimy kierować bezpośrednio do nas.
Nasz doświadczony zespół chętnie udzieli Państwu dalszej pomocy.

Referencje dla Urządzeniach do obróbki strumieniowej