Urządzeniach firmy AGTOS do obróbki strumieniowej elementów betonowych

Przebieg procesu obróbki

Kamienne kostki wzgl. płyty lub stopnie są ustawiane za pomocą manipulatora na przenośniku taśmowym po stronie wlotowej. Po zwolnieniu przez operatora maszyny przenośnik taśmowy posuwa się ruchem taktowym z ustawioną wcześniej prędkością o jedną partię elementów dalej. Równocześnie elementy betonowe są poddawane obróbce strumieniowej w urządzeniu.

Po zakończeniu procesu obróbki strumieniowej ścierniwo jest zdmuchiwane za pomocą dmuchawy wysokiego ciśnienia przez dyszę o regulowanej wysokości. Zastosowanie manipulatorów do załadunku i rozładunku maszyny gwarantuje bardziej elastyczny proces produkcyjny i wyższą wydajność.

Śluzy wlotowe i wylotowe w celu ich uszczelnienia są wyposażone w zasłony gumowe odporne na ścieranie. Po przejściu przez urządzenie gotowe elementy docierają na stronę wylotową, gdzie są zdejmowane z przenośnika.

Ścierniwo krąży w układzie zamkniętym, który zapewnia również jego czyszczenie. Oczyszczone ścierniwo dostaje się z zasobnika przez urządzenie dozujące do turbin o wysokiej wydajności.

Aby zapewnić bezpyłową pracę urządzenia do obróbki strumieniowej, wentylator wytwarza wymagane podciśnienie. Zasysane powietrze oczyszczane jest za pomocą urządzenia filtrującego.

 

Możliwe zastosowania

Urządzenia do obróbki strumieniowej elementów betonowych stosowane są do uszlachetniania powierzchni bloków betonowych, płyt betonowych, stopni betonowych itp. Pod działaniem ścierniwa obrobione zostają mineralne składniki betonu i nadają powierzchni szlachetny wygląd.

 

Linia produktów firmy AGTOS

W ramach naszej linii standardowych urządzeń do obróbki strumieniowej elementów betonowych będą oferowane urządzenia zapewniające szerokości przelotowe w zakresie od 600 mm do 1250 mm.

Przy doborze odpowiedniego urządzenia należy się kierować wielkością i kształtem obrabianego detalu, wymaganą wydajnością i nie w mniejszym stopniu Państwa wyobrażeniami, co do optymalnego przebiegu procesu produkcyjnego.

Jeżeli postawionego zadania nie da się rozwiązać za pomocą standardowego urządzenia, opracujemy wariant maszyny dostosowany do potrzeb klienta.

Wszelkie bardziej szczegółowe pytania prosimy kierować bezpośrednio do nas.

Nasz doświadczony zespół chętnie udzieli Państwu dalszej pomocy.