Urządzeniach zawieszkowych do obróbki strumieniowej

Linia produktów

Nasza standardowa linia urządzeń zawieszkowych do obróbki będzie obejmować sześć wielkości maszyn.

Przy określaniu odpowiedniego wariantu maszyny kierujemy się elementami obrabianymi, wymaganą wydajnością i nie w mniejszym stopniu wyobrażeniami klienta pod kątem optymalnego przebiegu procesu produkcyjnego.

Jeżeli postawionego zadania nie da się rozwiązać za pomocą standardowego urządzenia, opracujemy wariant maszyny dostosowany do potrzeb klienta.

Wszelkie bardziej szczegółowe pytania prosimy kierować bezpośrednio do nas.

Nasz doświadczony zespół chętnie udzieli Państwu dalszej pomocy.

 

Przebieg procesu obróbki

Obrabiane elementy są mocowane na wieszakach do obróbki strumieniowej lub bezpośrednio na hakach obrotowych mechanizmu jezdnego, na którym przewożone są w bezpośrednie sąsiedztwo urządzenia do obróbki strumieniowej. Automatyczny mechanizm wciągający transportuje obrabiane elementy do pierwszej pozycji do obróbki strumieniowej.

Po uruchomieniu programu drzwi maszyny są automatycznie zamykane i ryglowane elektropneumatycznie. Obracające się elementy są poddawane obróbce strumieniowej w trzech pozycjach przez zaprogramowany wcześniej czas obróbki.

Ścierniwo krąży w układzie zamkniętym, który zapewnia również jego czyszczenie.

Oczyszczone ścierniwo dostaje się z zasobnika przez urządzenie dozujące do turbin o wysokiej wydajności.

Po zakończeniu cyklu obróbki strumieniowej i po zatrzymaniu turbin drzwi maszyny otwierają się samoczynnie i wieszak z obrabianymi elementami wraca z powrotem do pozycji wyjściowej.

Aby zapewnić bezpyłową pracę urządzenia do obróbki strumieniowej, wentylator wytwarza wymagane podciśnienie. Zasysane powietrze oczyszczane jest za pomocą urządzenia filtrującego.

 

Możliwe zastosowania

Urządzenia zawieszkowe należą do najbardziej uniwersalnych urządzeń do obróbki strumieniowej. Są one stosowane do odrdzewiania, zendrowania, odpiaszczania i usuwania zadziorów z dużej liczby wyrobów, jak również do obróbki wykończeniowej delikatnych elementów konstrukcyjnych oraz do szorstkowania powierzchni przed ich powlekaniem.

Zasadniczo są one oferowane jako urządzenia wsadowe lub przelotowe. Są jednak dostępne również formy pośrednie, które idą w kierunku prowadnicy szynowej systemu zawieszkowego. W wielu wypadkach można ze sobą połączyć różne procesy technologiczne, typu obróbka strumieniowa powierzchni, lakierowanie i następujące po nim suszenie, dzięki czemu można realizować olbrzymi potencjał racjonalizatorski.

Dalsze warianty powstają przez zastosowanie różnych wieszaków do obróbki strumieniowej, za pomocą których obrabiane elementy są dostarczane do maszyny. W wielu wypadkach wystarczającym rozwiązaniem są standardowe wieszaki do obróbki strumieniowej z talerzami, koszami lub drążkami. Wymagania naszych Klientów są jednakże precyzowane coraz bardziej szczegółowo i nierzadko prowadzą do konieczności zastosowania specjalnych rozwiązań.