FAQ - Frequently asked questions

Istnieją pneumatyczne oczyszczarki strumieniowe i oczyszczarki strumieniowe z wirnikiem rzutowym. Nazwa maszyny pochodzi od rodzaju przyspieszenia ścierniwa. W przypadku oczyszczarek strumieniowych z wirnikiem rzutowym ścierniwo jest kierowane centralnie do wirnika rzutowego, a stamtąd przyspieszane i porcjowane przez stosowny wirnik rozdzielający. Obracanie wirnika rzutowego powoduje wyrzucanie materiału ściernego na powierzchnie przedmiotu obrabianego. Strumień ścierniwa jest odpowiednio kierowany za pomocą zainstalowanej dodatkowo tulei kierowniczej. Każda kabina do obróbki strumieniowej jest wykonana z utwardzonej stali manganowej.

W oczyszczarce strumieniowej ścierniwo jest przyspieszane za pomocą sprężonego powietrza. Z reguły określane są w ten sposób ręczne oczyszczarki strumieniowe. Są to np. pomieszczenia swobodnej obróbki strumieniowej, w których odpowiednio zabezpieczeni pracownicy obrabiają ręcznie duże przedmioty. Innym rodzajem pneumatycznych oczyszczarek strumieniowych są kabiny do obróbki strumieniowej. Tutaj pracownik dokonuje ręcznej obróbki mniejszych przedmiotów poprzez odpowiednie otwory. Dawniej jako ścierniwo był używany piasek. Jest to dzisiaj zabronione ze względu na zawartość kwarcu.

Różnica polega na przyspieszeniu materiału ściernego. W przypadku oczyszczania strumieniowego z wirnikiem rzutowym odbywa się to za pomocą wirnika rzutowego. Natomiast w przypadku piaskowania za pomocą sprężonego powietrza.

Firma AGTOS oferuje wszystkie typy oczyszczarek strumieniowych z wirnikiem rzutowym. Do tego należą oczyszczarki strumieniowe z przenośnikiem rolkowym, nazywane także oczyszczarkami rolkowymi lub przelotowymi, oczyszczarki strumieniowe zawieszkowe, przelotowe oczyszczarki strumieniowe zawieszkowe (oczyszczarki przelotowe), oczyszczarki strumieniowe z taśmą nieckową, oczyszczarki strumieniowe z taśmą gąsienicową, oczyszczarki strumieniowe diabolo, oczyszczarki strumieniowe ze stołem obrotowym, bębnowe oczyszczarki strumieniowe i wiele innych. Każda kabina do obróbki strumieniowej jest wykonana z utwardzonej stali manganowej. Ponieważ AGTOS jest firmą w zakresie budowy maszyn specjalnych, są tutaj konstruowane i produkowane we własnym zakładzie indywidualne oczyszczarki strumieniowe specyficzne dla danego odbiorcy. Są one przeznaczone dla wielu rodzajów ścierniwa. Ponadto oferujemy także sprzedaż używanych oczyszczarek strumieniowych z wirnikiem rzutowym. Są one w większości poddawane modernizacji, dostosowane do potrzeb klienta, a często także otrzymują nową powłokę lakierniczą. Odbiorcy są później także zaopatrywani w odpowiednie części wymienne i zużywające się.

Oczyszczanie strumieniowe z wirnikiem rzutowym jest stosowane w takich procesach przemysłowych, w których obróbce strumieniowej musi być poddawanych wiele części w krótkim czasie. Obróbka ręczna oznaczałaby tutaj zbyt duży nakład pracy i kosztów.

Ze względu na dużą energię, z jaką ścierniwo jest rzucane na powierzchnie obrabianego przedmiotu, w przypadku oczyszczania strumieniowego z wirnikiem rzutowym stosuje się w ponad 90% ścierniwo stalowe. Jest to często okrągły śrut stalowy o średnicy 0,8 do 1,5 mm. Lecz także stosowany jest kanciasty śrut stalowy lub odcinki drutu. Wybór ścierniwa jest określany na podstawie wymaganego wykończenia powierzchni.

W większości zastosowań stosowane jest sortowanie powietrzne. Ścierniwo jest tak prowadzone, że tworzy ono drobną przesłonę. Odbywa się to przez przesypywanie szeroko przez odpowiednią krawędź. Przez tą przesłonę ścierniwa jest nawiewane powietrze, które jest wytwarzane przez stosowne urządzenie z wkładem filtrującym. Drobne cząstki, takie jak kawałki ziaren i pył są odprowadzane ze ścierniwa i oddzielane za pomocą separatora udarowego i/lub wkładów filtrujących. W szczególnych przypadkach, jak np. w odlewniach, ze względu na wysokie obciążenie ścierniwa piaskiem, przed sortowaniem powietrznym jest podłączone sortowanie magnetyczne, które oddziela metalowe ścierniwo od piasku formierskiego i go osobno odprowadza.

Firma AGTOS dostarcza na całym świecie w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach. Klienci należą do rozmaitych gałęzi przemysłu. Między innymi odlewnie, kuźnie, budowa maszyn, przemysł motoryzacyjny oraz wiele innych.

Firma AGTOS oferuje części zamienne i zużywające się dla oczyszczarek strumieniowych wielu różnych producentów. Są to m.in.: Carlo Banffi, Cogeim, DISA, Gietart, Kaltenbach, OMSG, Rump, Schlick, Wheelabrator, Tosca i wiele innych.

Po pierwsze doświadczenie i kompetencje jej pracowników. Maszyny do obróbki strumieniowej są naszą pasją. Opracowujemy specjalne rozwiązania dla wszystkich naszych klientów w dziedzinie technologii obróbki strumieniowej z wirnikiem rzutowym. Wyniki te są uwzględniane także w budowie wyposażenia standardowego. Mieszanka starszych, doświadczonych pracowników z młodszymi kolegami z innych branży pozwala nam znaleźć zawsze odpowiednie rozwiązanie. Posiadamy również nowoczesne możliwości konstrukcyjne i produkcyjne. Ze względu na duży udział naszego przedsiębiorstwa w procesie wytwarzania produktu znamy każdą część naszych maszyn. W ten sposób są rozpoznawane i eliminowane słabe punkty. Budujemy maszyny do długotrwałego stosowania. I to w trybie dwóch do trzech zmian. Dlatego są one wytrzymałe, praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

Oprócz nowych maszyn, firma AGTOS prowadzi sprzedaż maszyn używanych oraz oczyszczarek strumieniowych. Nasze urządzenia zostają przystosowane do potrzeb i uwarunkowań klienta. Trzecim filarem naszej działaności jest serwisowanie, prowadzimy również sprzedaż części zamiennych dla oczyszczarek strumieniowych z wirnikiem rzutowym wielu producentów.

Oczyszczarki strumieniowe AGTOS są produkowane we własnym zakładzie w polskiej fabryce w Koninie. Pracują tam także doświadczeni i kompetentni pracownicy zgodnie ze zdefiniowanymi specyfikacjami jakościowymi AGTOS.

W pobliżu najważniejszych regionów przemysłowych można także naleźć przedstawicieli i dystrybutorów firmy AGTOS. Stale aktualizowaną listę można znaleźć tutaj: Dystrybucja

Ogólne wstępne informacje są już dostępne na tej stronie internetowej. Zarówno w rubryce „Oczyszczarki strumieniowe z wirnikiem rzutowym“, jak też pod „Branże“ można znaleźć liczne przykłady stosowania. Poniższy link prowadzi do mapy dystrybucyjnej z adresami najważniejszych przedstawicieli i dystrybutorów. Trzecią możliwością jest e-mail lub rozmowa telefoniczna w zakładzie AGTOS Emsdetten 0049-2572-96026-0 info@agtos.de

Poprzez e-mail lub telefon do recepcji w zakładzie AGTOS Emsdetten 0049-2572-96026-0 info@agtos.de postaramy się natychmiast pomóc.

O wszystkich terminach zostaniesz odpowiednio powiadomiony. Średni okres oczekiwania na zamówione części to doba.

Serwis AGTOS obejmuje terminowe dostawy części zamiennych i zużywających się, doradztwo i wdrażanie środków mających na celu modernizację i zwiększenie wydajności oczyszczarek strumieniowych, konserwację zdalną, naprawę oraz konsultacje, instrukcje i szkolenia.

Ważnym czynnikiem jest technologia turbin i filtrów. Wysokiej wydajności turbiny są wytrzymałe, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu. Ponadto wykazują się one dużą przepustowością ścierniwa przy tym samym zużyciu energii w porównaniu do innych turbin. W ten sposób pracują one bardzo ekonomicznie. Wkłady filtrujące są łatwo wymienne przez system suwowy w obszarze gazu oczyszczonego. Brak skomplikowanych połączeń śrubowych utrudniających prace montażowe. Budowa maszyny jest wytrzymała i solidna, zaprojektowana do długotrwałej pracy. Każda kabina do obróbki strumieniowej jest wykonana z utwardzonej stali manganowej. Stosownie dobrane pod względem wielkości otwory konserwacyjne ułatwiają i przyspieszają prace serwisowe. Niemniej jest to właśnie koncepcja, która przekonuje wielu klientów.

Wystarczy po prostu wysłać podanie na adres bewerbung@agtos.de i wkrótce otrzymasz odpowiedź.

Ważne targi to GIFA w Düsseldorfie, EUROBLECH w Hanowerze, EUROGUSS w Norymberdze. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy AGTOS można ją znaleźć na wielu innych targach. Zawsze aktualne terminy targów można znaleźć tutaj Link.

Wysokiej wydajności turbiny są wytrzymałe, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu. Ponadto wykazują się one dużą przepustowością ścierniwa przy tym samym zużyciu energii w porównaniu do innych turbin. W ten sposób pracują one bardzo ekonomicznie. Ze względu na fakt, że firma AGTOS dysponuje różnymi materiałami na części zużywające się turbiny o wysokiej wydajności, to mogą one być dobrze dostosowane do również zmienionych warunków produkcji. W ten sposób części zużyte mogą być wymienione na części identycznie dopasowane z twardego metalu. W ten sposób żywotność zostaje najczęściej zwiększona dziesięciokrotnie.
Wkłady filtrujące są łatwo wymienne przez system suwowy w obszarze gazu oczyszczonego. Brak skomplikowanych połączeń śrubowych utrudniających prace montażowe.

Ogólne wstępne informacje są już dostępne na tej stronie internetowej. Zarówno w rubryce „Oczyszczarki strumieniowe z wirnikiem rzutowym“, jak też pod „Branże“ można znaleźć liczne przykłady stosowania. Na podstawie danej branży i pasujących elementów obrabianych można znaleźć tam odpowiednie przykłady praktyczne. Poniższy link prowadzi do mapy dystrybucyjnej z adresami najważniejszych przedstawicieli i dystrybutorów. Trzecią możliwością jest e-mail lub rozmowa telefoniczna w zakładzie AGTOS Emsdetten 0049-2572-96026-0 info@agtos.de

Oczyszczarki strumieniowe, a zwłaszcza metoda obróbki strumieniowej z wirnikiem rzutowym są stosowane do czyszczenia, usuwania rdzy, zgorzeliny, wzmacniania materiału, nadawania chropowatości oraz do optycznej lub końcowej obróbki strumieniowej.
Nie, są także obrabiane elementy betonowe, takie jak bloki betonowe, płyty betonowe, krawężniki itp. Tutaj proces obróbki strumieniowej ma zazwyczaj sens optyczny. Ścierniwo usuwa drobne cząstki z powierzchni i służy do obrabiania struktury betonu. Firma AGTOS opracowała także rozwiązania w zakresie technologii obróbki strumieniowej z wirnikiem rzutowym dla powierzchni drewnianych lub z tworzywa sztucznego.
Firma AGTOS oferuje używane oczyszczarki strumieniowe. Chętnie poinformujemy o aktualnych ofertach.
Firma AGTOS oferuje chętnie także używaną oczyszczarkę strumieniową. Chętnie poinformujemy o aktualnych ofertach.

W takich przypadkach możliwe jest wypożyczenie urządzenia używanego. Nie zawsze jest to rozwiązanie optymalne – ale zawsze warto zapytać! Chętnie pomożemy!