Oczyszczarki strumieniowo-ścierne z trawersem przesuwnym

Program produktów

Program produktów AGTOS

Wybór maszyn jest określany przez ilość oraz ciężar obrabianych przedmiotów. Ponadto należy uwzględnić parametry obrabianych przedmiotów, takie jak geometria, materiał i temperaturę.

Prosimy o przesłanie do nas szczegółowego zapytania.
Nasz doświadczony zespół chętnie pomoże w dalszych kwestiach.

 

Możliwości stosowania

Możliwości stosowania oczyszczarek strumieniowo-ściernych z trawersem przesuwnym firmy AGTOS (typu HB)

Wrażliwe przedmioty obrabiane są transportowane przez oczyszczarkę strumieniowo-ścierną na zasadzie trawersu przesuwnego. Każdy obrabiany przedmiot jest przy tym pojedynczo podnoszony, taktowany dalej i ostrożnie odstawiany.

 

Przebieg działania

Przebieg działania oczyszczarek strumieniowo-ściernych z trawersem przesuwnym

Przedmioty obrabiane zostają nakładane ręcznie lub też są one dostarczane do oczyszczarki na odpowiednim przenośniku taśmowym i automatycznie rozdzielane.

Proces oczyszczania strumieniowo-ściernego zostaje rozpoczęty, skoro tylko pierwszy przedmiot osiągnie próg wlotowy. Następnie jest on przemieszczany automatycznie i ostrożnie przez oczyszczarkę strumieniowo-ścierną, a po procesie czyszczenia zostaje on ręcznie lub automatycznie doprowadzony do następnego etapu obróbki.

Ścierniwo jest czyszczone i utrzymywane w obiegu do ciągłego wykorzystywania. Poprzez instalację czyszczenia oczyszczone ścierniwo jest dostarczane ze zbiornika ścierniwa do wysokowydajnej turbiny.

W celu uzyskania bezpyłowej eksploatacji oczyszczarki strumieniowo-ściernej wentylator wytwarza konieczne podciśnienie. Odsysane powietrze jest oczyszczane za pomocą systemu filtracyjnego.