Jednotarczowy wirnik rzutowy 3.6

Opis produktu


Turbina typu 3.6 wyposażona jest w wirnik jednotarczowy z sześcioma wtykowymi łopatkami rzutowymi. Oferujemy turbiny z wirnikami o średnicach 330 oraz 380mm. Napęd turbiny stanowią silniki elektryczne o mocy do 22,0 kW. 

Zaletą wirników jednotarczowych jest, w porównaniu do wirników dwutarczowych, mniejsza liczba części technologicznego zużycia. Skraca to czas montażu oraz obniża koszty prac konserwacyjnych i naprawczych. Z chęcią szczegółowo wyjaśnimy Państwu różnice między w/w wirnikami.

Łopatki rzutowe są mocowane od środka do tarczy nośnej. Dodatkowa tarcza zaciskowa przykrywa otwór mocujący i unieruchamia łopatki.

Wszystkie wewnętrzne części turbiny jak łopatki rzutowe, koło rozdzielcze, tuleja prowadząca oraz tarcze wykonane są z odpornego na ścieranie materiału. Do wyboru są różne rodzaje materiału, który dobierany jest indywidualnie.

Obudowa turbiny wykonana jest ze stali manganowej odpornej na zużycie. Od wewnątrz turbina chroniona jest dodatkowo przez wymienne płyty ze stali narzędziowej.

Najistotniejsze części technologicznego zużycia w wirniku można wyjąć z obudowy turbiny poprzez ściągnięcie pokrywy a także poprzez otwór montażowy z boku obudowy. Oszczędza to czas i koszty związane z montażem.

Korzystne właściwości przepływowe wysokowydajnych turbin AGTOS gwarantują wysoką przepustowość ścierniwa, a tym samym znakomitą wydajność czyszczenia. Tzw. Hot Spot, czyli powierzchnia detalu wystawiona na bezpośrednie działanie ścierniwa, jest długa i równomiernie ukształtowana, co prowadzi do najlepszych wyników czyszczenia.

Części technologicznego zużycia z węglika spiekanego


W przypadku, kiedy stosowane jest bardzo agresywne ścierniwo a zużycie części bardzo wysokie, oferujemy do wysokowydajnych turbin typu 3.6 części z węglika spiekanego. W ten sposób osiągniemy dziesięciokrotnie wyższą żywotność części, co zapewnia ciągłość produkcji oraz minimalizuje czas konserwacji i serwisowania.

W celu maksymalnego wyeksploatowania części technologicznego zużycia w obecnie posiadanych turbinach, oferujemy stopniową wymianę materiału na węglik spiekany. Chętnie zaprezentujemy Państwu szczegóły.

Montaż wysokowydajnych turbin AGTOS możliwy jest nie tylko w nowych maszynach. Po wmontowaniu wysokowydajnych turbin AGTOS w już eksploatowanych oczyszczarkach strumieniowych również znacznie polepsza się wydajność czyszczenia.

Oprócz wymiany kompletnych turbin oferujemy różne warianty przebudowy wnętrza turbiny określane jako „AGTOS-Inside”. Przebudowa polega na zamontowaniu części turbiny AGTOS do wnętrza już eksploatowanej, wciąż sprawnej obudowy turbiny innego producenta. Dzięki temu, znacznie polepsza się wynik śrutowania przy jednoczesnym spadku kosztów inwestycji. Wymagane są ku temu odpowiednie uwarunkowania konstrukcyjne turbiny, które najpierw muszą zostać sprawdzone. Prosimy o kontakt w tej sprawie.

W celu uzyskania dalszych informacji jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 48-(0)63 211 32 51 lub prosimy o kontakt drogą mailową e-mail.