Poradnik

W naszym przewodniku wyjaśniamy, jak działają oczyszczarki strumieniowo-ścierne i jak się ich używa, a także różne techniki śrutowania i różnice między nimi.

Skupiamy się na metodzie strumieniowo-ściernej. Omawiamy techniczne aspekty procesu obróbki strumieniowo-ściernej, wyjaśniamy wybór odpowiednich ścierniw i przedstawiamy różne typy maszyn. Naszym celem jest zrozumienie szczegółów technicznych oczyszczarek strumieniowych.

Zapewniamy również praktyczne wskazówki dotyczące różnych rodzajów obróbki powierzchni.

 

Podstawy technologii śrutowania - śrutowanie sprężonym powietrzem, piaskowanie i śrutowanie kołowe

Co systemy obróbki strumieniowo-ściernej robią ze ścierniwem? Jakie efekty powstają w procesie obróbki strumieniowo-ściernej? W poniższym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o podstawach technologii obróbki strumieniowo-ściernej.

 

Obwód ścierniwa oczyszczarki wirnikowej

Jaką drogę przebywa ścierniwo podczas przygotowania? Od środka wirnika do pojemnika magazynowego. Wszystkie etapy i dodatkowe informacje na temat cyklu ścierniwa znajdują się w poniższym artykule.

 

 

Rodzaje ścierniwa: rozmiary i warianty ziarnistości

Wybór odpowiedniego materiału ściernego często nie jest łatwą decyzją. Istnieje wiele różnych rodzajów i rozmiarów ziarna o unikalnych właściwościach. W poniższym artykule dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę, aby dokonać właściwego wyboru.

Oczyszczarki wirnikowe: rodzaje i funkcje

Od przenośników rolkowych po systemy bębnowe. Który z nich jest właściwym wyborem dla Twojego projektu? W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o różnych systemach obróbki strumieniowo-ściernej.

 

 

Gratowanie metalu: Jakie są dostępne metody?

Są pewne rzeczy w życiu, których wolałbyś uniknąć - ale nie możesz. Dla metalowców zadziory są jedną z nich. W tym artykule dowiesz się, czym są te nieprzyjemne wypraski i jak je usunąć.

 

 

Usuwanie rdzy: skuteczne środki domowe i rozwiązania przemysłowe

Tam, gdzie jest żelazo, wkrótce pojawi się rdza: tlen zawarty w powietrzu reaguje z metalem, gdy tylko jest to możliwe. Ale rdza nie może pozostać, istnieje kilka powodów, aby ją usunąć. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułuUsuwanie rdzy: skuteczne środki domowe i rozwiązania przemysłowe.

Odkamienianie: Usuwanie zgorzeliny i przypaleń ze stali

Gorąco i jeszcze goręcej: Podczas produkcji stali osiągane są temperatury znacznie przekraczające 1000°C. Stal jest również podgrzewana podczas niektórych dalszych metod przetwarzania, takich jak walcowanie na gorąco, kucie lub obróbka cieplna. Nie pozostaje to bez wpływu na materiał - tworzy się zgorzelina.

Obróbka odlewów: Procedura i metody obróbki

W tym artykule dowiesz się, które etapy przetwarzania są podsumowane terminem "fettling". Dowiesz się o znaczeniu i zastosowaniu technologii obróbki strumieniowo-ściernej w tym kontekście.

 

 

Dodatki do śrutowania: Śrutowanie i odtłuszczanie metalu

Co to jest? Innowacyjny proces PantaTec usuwa tłuszcz i olej z metalu bezpośrednio podczas obróbki strumieniowo-ściernej w systemach obróbki strumieniowo-ściernej. Dowiedz się, jak to działa w tym artykule

 

Obróbka powierzchniowa metalu: Polerowanie i matowanie metalu

Gdy element wykonany ze stali nierdzewnej lub innego metalu jest odlewany, kuty lub formowany, jest on nadal w stanie surowym. Dalsza obróbka jest konieczna, aby spełnił on swoje ostateczne przeznaczenie.

 

Szorstkowanie metalu: Znaczenie, pomiar i zastosowania

Chropowatość powierzchni w przemyśle metalowym - Jaką rolę odgrywa chropowatość w procesie produkcji? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o pomiarach, wymaganiach i metodach dotyczących chropowatości powierzchni.