Jednotarczowy wirnik rzutowy 4.6

Opis produktu


Turbina typu 4.6, tak samo jak mniejszy wariant 3.6, wyposażona jest w wirnik jednotarczowy z sześcioma wtykowymi łopatkami rzutowymi. Turbiny te oferujemy z wirnikami o średnicach 420, 440 oraz 380mm. Napęd turbiny stanowią silniki elektryczne o mocy od 18,5 kW do 37,0 kW. Zastosowanie silniejszych napędów jest możliwe w przypadku, jeśli zamiast napędu bezpośredniego, zainstalowany jest napęd z przekładnią pasową.

Turbina AGTOS typu 4.6 może pracować ze ścierniwem o średnicy ziarna do 3,5mm, które doskonale nadaje się do usuwania piasku z odlewów a także czyszczenia, w przypadku dużych odległości pomiędzy turbinami a śrutowanymi większymi detalami.

Zaletą wirników jednotarczowych jest w porównaniu do wirników dwutarczowych mniejsza liczba części technologicznego zużycia. Skraca to czas montażu oraz obniża koszty prac konserwacyjnych i naprawczych. Z chęcią szczegółowo wyjaśnimy Państwu różnice między w/w wirnikami.
Łopatki rzutowe są mocowane od środka do tarczy nośnej. Dodatkowa tarcza zaciskowa przykrywa otwór mocujący i unieruchamia łopatki.

Wszystkie wewnętrzne części turbiny jak łopatki rzutowe, koło rozdzielcze, tuleja prowadząca oraz tarcze wykonane są z odpornego na ścieranie materiału. Do wyboru są różne warianty materiału, który dobierany jest indywidualnie.

Obudowa turbiny jest wykonana z odpornej na zużycie stali manganowej a od wewnątrz jest dodatkowo osłaniana przez wymienne płyty, również z odpornego na zużycie materiału.

Najistotniejsze części technologicznego zużycia w wirniku można wyjąć z obudowy turbiny poprzez ściągnięcie pokrywy a także poprzez otwór montażowy z boku obudowy. Oszczędza to czas i koszty związane z montażem.

Korzystne właściwości przepływowe wysokowydajnych turbin AGTOS gwarantują wysoką przepustowość ścierniwa, a tym samym znakomitą wydajność czyszczenia. Tzw. Hot Spot, czyli powierzchnia detalu wystawiona na bezpośrednie działanie ścierniwa, jest długa i równomiernie ukształtowana, co prowadzi do najlepszych wyników czyszczenia.

Montaż wysokowydajnych turbin AGTOS możliwy jest nie tylko w nowych maszynach. Po wmontowaniu wysokowydajnych turbin AGTOS w już eksploatowanych oczyszczarkach strumieniowych również znacznie polepsza się wydajność czyszczenia.

W celu uzyskania dalszych informacji jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 48-(0)63 211 32 51 lub prosimy o kontakt drogą mailową 
e-mail.