System do obróbki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą

Program produktów

Program produktów AGTOS 

Nasz asortyment standardowych systemów do obróbki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą obejmuje przejścia o szerokości od 400 mm do 1600 mm.

Wybór odpowiedniej koncepcji maszyny zależy między innymi od obrabianych elementów, wymaganej wydajności i, co nie mniej ważne, od indywidualnych wyobrażeń dotyczących optymalnego procesu produkcji.

Jeśli zadania nie mogą być realizowane za pomocą maszyny standardowej, to opracujemy indywidualną koncepcję maszyny dostosowaną do danych potrzeb.

Prosimy o przesłanie do nas szczegółowego zapytania.
Nasz doświadczony zespół chętnie pomoże w dalszych kwestiach.

Możliwości stosowania

Możliwości stosowania systemów do obróbki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS (typu BS)

Systemy do obróbki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą są elastyczne w zastosowaniu. Fakt, że elementy mogą być obrabiane jednocześnie od góry i od dołu, znacznie poszerza spektrum obrabianych elementów. Systemy do obróbki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą są wykorzystywane do gratowania, usuwania zgorzeliny i czyszczenia części odlewanych i wycinanych laserowo. Ten typ maszyny jest często używany do obróbki strumieniowo-ściernej aluminium.

 

Przebieg działania

Przebieg działania systemów do obróbki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą

Obrabiane elementy uruchamiają próg przełączania znajdujący się przed śluzą wlotową w celu automatycznego doprowadzenia ścierniwa do pracujących wysokowydajnych turbin. W ten sposób zapewnione jest, że obróbka będzie się odbywała tylko wtedy, gdy w obszarze obróbki znajdują się elementy.

W celu uszczelnienia śluza wlotowa wyposażona jest w odporne na zużycie zasłony gumowe. Po przejściu przez strefę obróbki strumieniowo-ściernej elementy docierają do urządzenia odmuchowego. Ścierniwo pozostałe na powierzchniach elementów obrabianych jest tutaj zawracane do obiegu ścierniwa.

Ścierniwo jest utrzymywane w obiegu do ciągłego wykorzystywania i oczyszczane. Oczyszczone ścierniwo jest dostarczane poprzez urządzenie dozujące ze zbiornika ścierniwa do wysokowydajnych turbin.

W celu uzyskania bezpyłowej eksploatacji systemów do obróbki strumieniowo-ściernej wentylator wytwarza konieczne podciśnienie. Odsysane powietrze jest oczyszczane za pomocą systemu filtracyjnego.