System do obróbki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem podwieszanym
Program produktów
Nasz program standardowy dla systemów do obróbki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem podwieszanym obejmuje kilka wielkości.
Wybór odpowiedniej koncepcji maszyny zależy między innymi od obrabianych elementów, wymaganej wydajności i, co nie mniej ważne, od indywidualnych wyobrażeń klienta dotyczących optymalnego procesu produkcji.
Jeśli zadania nie mogą być realizowane za pomocą maszyny standardowej, to opracujemy indywidualną koncepcję maszyny dostosowaną do danych potrzeb.
Prosimy o przesłanie do nas szczegółowego zapytania.
Nasz doświadczony zespół chętnie pomoże w dalszych kwestiach.
Możliwości stosowania
Systemy do obróbki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem podwieszanym należą do najbardziej elastycznych typów. Stosuje się je w przypadku wielu elementów do usuwania rdzy, zgorzeliny, odpiaszczania, gratowania, a także do końcowej obróbki strumieniowo-ściernej wrażliwych elementów lub też do szorstkowania powierzchni pod kolejną powłokę. Ten typ maszyny jest często używany do obróbki powierzchni aluminium.
Zasadniczo oferowane są one jako systemy wsadowe lub pracujące w sposób ciągły. Istnieje jednak wiele form pośrednich, które są oparte na prowadzeniu szynowym systemu z przenośnikiem podwieszanym. W wielu przypadkach różne procesy przetwarzania, takie jak obróbka strumieniowo-ścierna, lakierowanie i późniejsze suszenie, mogą być połączone ze sobą za pomocą systemu przenośników podwieszanych, wykorzystując w ten sposób ogromny potencjał racjonalizacji.
Dalsze możliwości wariacji wynikają z zastosowania różnych stojaków do obróbki strumieniowo-ściernej, za pomocą których obrabiane elementy są doprowadzane do maszyny. W wielu przypadkach standardowe stojaki do obróbki z płytami, koszami lub prętami mogą rozwiązywać dany problem. Wymagania naszych klientów są jednak zawsze szczegółowo wyjaśniane i często prowadzą do specjalnego rozwiązania.
Przebieg działania
Elementy obrabiane są zawieszane na stojaku do obróbki strumieniowo-ściernej lub też bezpośrednio na obrotowym haku podwozia i przesuwane tuż przed oczyszczarkę. Automatyczne urządzenie wciągające przenosi je do pierwszej pozycji obróbki.
Po uruchomieniu programu drzwi maszyny są automatycznie zamykane i elektropneumatycznie blokowane. Elementy obrabiane są oczyszczane obrotowo, w trzech pozycjach, zgodnie z ustawionym wstępnie czasem obróbki strumieniowo-ściernej.
Ścierniwo jest utrzymywane w obiegu do ciągłego wykorzystywania i oczyszczane.
Oczyszczone ścierniwo jest dostarczane poprzez urządzenie dozujące ze zbiornika ścierniwa do wysokowydajnych turbin.
Po zakończeniu cyklu obróbki i zatrzymaniu turbin drzwi maszyny otwierają się automatycznie i zawieszka z elementami wraca na pozycje wyjściową.
W celu uzyskania bezpyłowej eksploatacji systemów do obróbki strumieniowo-ściernej wentylator wytwarza konieczne podciśnienie. Odsysane powietrze jest oczyszczane za pomocą systemu filtracyjnego.