Urządzenia bębnowe do obróbki strumieniowej

Są to wysoce nowoczesne maszyny oparte na starej, sprawdzonej zasadzie. Dzięki wielu nowym szczegółom technicznym, nowe oczyszczarki bębnowe AGTOS są imponujące.

Ten typ maszyny jest idealny do przetwarzania materiałów sypkich. W porównaniu z powszechnie stosowaną zasadą pasa klinowego, ma ona istotne zalety: ponieważ bęben jest wykonany z jednego elementu, unika się przejść z ruchomych do nieruchomych części maszyny. Zapobiega to zakleszczaniu się części. Ponadto, bębny są łatwiejsze do całkowitego opróżnienia, co zapobiega podwójnej obróbce poszczególnych elementów.

 

Ze względu na odporność na zużycie stosuje się perforowaną stal manganową. Rozmiar otworów zależy od wymiarów obrabianych przedmiotów oraz wielkości ziarna i ilości spływającego ścierniwa. Zaawansowane urządzenia konstrukcyjne sprzyjają mieszaniu części.

Oczyszczarki strumieniowe Program produktów
 

Określenie odpowiedniej koncepcji maszyny zależy, między innymi, od obrabianych przedmiotów, wymaganej wydajności i, co nie mniej ważne, pomysłów dotyczących zoptymalizowanego procesu produkcyjnego.

Dane techniczne TS 50 TS 150 TS 300 TS 500
Pojemność bębna (l) 50 150 300 500
Ilość wysokowydajnych turbin 1 1 1 1 lub 2
Turbina wysokowydajna (kW) 7,5 do 15 do 22 do 30
Transport ścierniwa Ślimak Ślimak Ślimak Ślimak
Maks. przekątna przestrzenna elementów obrabianych (mm) 150 400 450 450
System filtrów nabojowych (standard) PF 4-04 PF 4-06 PF 4-09 PF 4-09 lub PF 4-12
Wydajność systemu filtrów nabojowych (m3/h) 1250 2000 2600 2600 lub 4500

Jeśli zadania nie można rozwiązać za pomocą standardowej maszyny, możemy zaoferować niestandardową koncepcję maszyny.

Prosimy o przesłanie szczegółowego zapytania. Nasz doświadczony zespół chętnie pomoże.

Sekwencja robocza dla oczyszczarek strumieniowych

 

Elementy obrabiane są umieszczane w standardowym pojemniku fabrycznym. Jest on umieszczany w podajniku lub opróżniany bezpośrednio. Podajnik jest podnoszony i dociera do drzwi maszyny, które natychmiast się otwierają. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości podajnik obraca się i wyładowuje elementy do bębna. Proces ten może być przeprowadzany bardzo ostrożnie, w zależności od wrażliwości elementów. Może być sterowany przez PLC lub ręcznie. Zapobiega to uszkodzeniom. W tym momencie bęben znajduje się w pozycji załadunku. Przed rozpoczęciem procesu śrutowania drzwi maszyny zamykają się, a bęben obraca się do idealnej pozycji przed wysokowydajną turbiną. Jednocześnie bęben obraca się wokół własnej osi.

Proces obróbki strumieniowo-ściernej rozpoczyna się i trwa do momentu, aż wszystkie obrabiane elementy zostaną dokładnie wymieszane i oczyszczone dookoła. Wnętrze komory śrutowniczej jest wyłożone materiałami, które są wysoce odporne na działanie stalowego ścierniwa. Główna wykładzina w obszarze bezpośredniego śrutowania wysokowydajnych turbin składa się z wysokowytrzymałych, wymiennych płyt stalowych. Podczas procesu śrutowania drzwi pozostają szczelnie zamknięte i można je ponownie otworzyć dopiero, gdy komora śrutownicza jest wolna od pyłu. Zajmuje to około 10-15 sekund. Pył powstający podczas procesu śrutowania jest odsysany przez niewielką próżnię i oddzielany w powiązanym systemie filtrów.

Po zakończeniu procesu śrutowania bęben obraca się do pozycji rozładunku. Również w tym przypadku ilość obrabianych przedmiotów i intensywność opróżniania można zdefiniować za pomocą opróżniania dozowanego. Oczyszczone elementy są przenoszone na przenośnik sitowy, który oddziela je od pozostałego ścierniwa i transportuje do oczekujących pojemników zbiorczych.

Referencje dla Urządzenia bębnowe do obróbki strumieniowej