Ulepszanie odlewów za pomocą technologii śrutowania

Obróbka powierzchni odlewów ma decydujący wpływ na ich wygląd, funkcjonalność i trwałość. Proces śrutowania usuwa piasek formierski i eliminuje zadziory. Dlatego staranność i właściwa koncepcja obróbki strumieniowej jest kluczowym warunkiem uzyskania wysokiej jakości produktów.

AGTOS przekonał już wielu klientów z branży odlewniczej. Przedsiębiorstwo będzie się wystawiać na targach GIFA w Düsseldorfie od 12 do 16 czerwca 2023 r. w hali 16, stanowisko 16E10.

Odwiedzający targi dowiedzą się, co jest ważne przy oczyszczaniu odlewów oraz jakie różnice i detale składają się na naprawdę dobrą powierzchnię. Nie zabraknie praktycznych przykładów rozwiązań. Oprócz aspektów obróbki strumieniowej maszyn, zespół targowy zajmie się tematami zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ekonomii. Zaprezentowany zostanie Smart Monitoring, kompaktowy system AGTOS do określania i wyświetlania danych procesowych. Dzięki temu użytkownik ma wgląd w istotne dane dotyczące procesu obróbki strumieniowej.

Ponieważ serwis jest ważnym czynnikiem dla oczyszczarek strumieniowych, ten obszar jest kolejną atrakcją na stoisku AGTOS. W specjalnej strefie stoiska AGTOS przedstawione zostaną wszystkie informacje dotyczące magazynowania i dostawy oraz montażu części zamiennych i zużywających się. Ponadto będzie można uzyskać informacje na temat prac konserwacyjnych, naprawczych i modernizacyjnych. Specjaliści serwisowi  będą dzielili się wiedzą i doświadczeniem a także udzieliali odpowiedzi na pytania i omawiali zagadnienia z zakresu modernizacji instalacji (retro-fit) i zwiększania wydajności (efficiency).

O firmie AGTOS

AGTOS jest obecny na rynku od ponad dwudziestu lat. W obu lokalizacjach pracuje około 160 pracowników. W Emsdetten, siedzibie firmy, opracowywany jest projekt koncepcyjny, jak również budowa śrutownic. Produkcja znajduje się w polskim mieście Konin, niedaleko Poznania.

Stałe ukierunkowanie na wymagania klientów sprawiło, że firma jest uważana za specjalistę w projektowaniu i produkcji oczyszczarek strumieniowych, zwłaszcza dla odlewni. Dlatego klienci na wszystkich pięciu kontynentach pracują na oczyszczarkach strumieniowych firmy AGTOS.

Obok nowych oczyszczarek strumieniowych AGTOS oferuje również używane oczyszczarki strumieniowe. Jest to korzystne dla przedsiębiorstw, które potrzebują oczyszczarki w bardzo krótkim czasie lub używają jej tylko tymczasowo.

Ścierniwo stosowane w oczyszczarkach strumieniowych działa nie tylko na powierzchnie obrabianych przedmiotów. Ścierniwo zauważalnie oddziaływuje również na oczyszczarki. Dlatego dużą rolę odgrywa serwis, czyli magazynowanie i dostawa oraz montaż części zamiennych i zużywalnych. Ponadto w przypadku maszyn innych producentów przeprowadzane są również prace konserwacyjne, naprawcze i modernizacyjne. Wykonywane są one zawsze przez doświadczony personel specjalistyczny.