KST Kugel-Strahltechnik inwestuje w bębnową oczyszczarkę strumieniowo-ścierną AGTOS wrzesień 2019

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie przemysłu motoryzacyjnego firma KST Kugel-Strahltechnik, Hagen, inwestuje w swój park maszynowy. Firma KST wykonuje obróbkę strumieniowo-ścierną na zlecenie i jest partnerem outsourcingowym dla wielu różnych gałęzi branżowych w przemyśle metalowym. Obróbka wzmacniająca odbywa się teraz na innowacyjnej bębnowej oczyszczarce strumieniowo-ściernej firmy AGTOS. Optymalizuje ona proces obróbki strumieniowo-ściernej i bezpieczeństwo partii – nawet w przypadku bardzo filigranowych elementów.

100-Procentowe bezpieczeństwo partii

Bęben gwarantuje 100-procentowe bezpieczeństwo partii. Także w przypadku małych części, w których dotychczas stosowane oczyszczarki strumieniowo-ścierne z taśmą nieckową osiągały swoje granice. „System bębnów niezawodnie zapobiega zakleszczaniu się elementów i ułatwia opróżnianie. W rezultacie umożliwia on obróbkę bardzo małych komponentów jednego rodzaju, a tym samym podnosi nasz standard jakości. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na tę sześciocyfrową inwestycję.” - mówi Marco Heinemann, dyrektor zarządzający KST.

Obróbka elementów drobnych - długość elementu do 200 milimetrów

Przy pomocy tej nowej maszyny specjaliści od powierzchni obrabiają metalowe elementy drobne o długości komponentu do około 200 milimetrów. Rosnące zapotrzebowanie w sektorze obróbki wzmacniającej pochodzi przede wszystkim od dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego: od przemysłu sprężynowego, od producentów części tłoczonych i giętych oraz od producentów elementów łączących.

Tutaj można obejrzeć film na temat śrutowania wzmacniającego firmy KST

Powrót do przeglądu